המלאכים של רקסי |

עוזרים לכלבים נטושים, אימוץ כלבים

לאימוץ מצער בעלי חיים רמת גן- רותי וקופטר

_MG_1439מורן, מנהלת בית המחסה של צער בעלי חיים רמת גן שלחה לי את המייל הבא:

אחרי ארבע שנים גדושות ומלאות, מספקות ומאתגרות – אני עוזבת את צער בעלי חיים רמת גן.

עוד חודש וקצת – ודי. זו באמת היתה תקופה יוצאת מגדר הרגיל. מלאה הישגים ומשברים, היכרויות מלבבות וקשרים חשובים, רגעים של שמחה גדולה וגם כאלה של עצב.
היו כמה הבטחות שהבטחתי לעצמי כשנכנסתי לתפקיד. ברובן עמדתי. במרוצת השנים האלה היו גם הבטחות נוספות: הבטחתי לכלבים ולחתולים שאמצא להם בית. הבטחתי לכלבים הוותיקים שלא אשאיר אותם מאחור, לחכות עוד שנים למשפחה שתאהב אותם כמו שמגיע להם. רבים-רבים מצאו בתים אוהבים.
שתי כלבות שלא קיימתי את ההבטחה שלי אליהן הן קופטר ורותי. שתיהן נפלאות. שתיהן מלאות אהבה. שתיהן עברו דברים לא פשוטים. ולשתיהן מגיע מקום שיהיה רק שלהן.
בבקשה! במקום מתנות פרידה, במקום איחולי הצלחה, במקום סמיילים עצובים – פשוט שתפו אותן, ספרו עליהן ועזרו לי למלא את ההבטחה שלי לשתי הכלבות הנהדרות האלה:  רותי וקופטר.

אז הנה מורן…אני ממלאה בכיף את בקשתך ומקווה שרותי וקופטר יאומצו בקרוב!!!

רותי-  

רותי בת השלוש היא רוטווילרית מעורבת, שנמצאת בבית אומנה עד שתמצא בית. היו לה חיים לא פשוטים – אבל אין כמוה מתרפקת, נאמנה ומתמסרת למי שראוי לאהבתה. כמו כל הכלבים בחסותנו היא מחוסנת, משובבת ומעוקרת. היא מחונכת לצרכים ולחיי בית. אוהבת: לישון כפיות צמוד-צמוד עם אנשים אהובים, חטיפי כלבים, עצמות דנטליות ושמיכות רכות ונעימות. … לא אוהבת: חתולים ואנשים שמרביצים לכלבים. מחפשת: אנשים ממש טובים, עם הבנה, אהבה וחיבה לחיבוקים דוביים.
צב"ח רמת גן- 03-6967394

בקשת אימוץ

בקשת אימוץ! מי שיש לו כלב שעונה לתאור, יכול לשלוח ישירות לבועז תמונות ופרטים.

שם: בעז ארד
אימייל: boazarad1@gmail.com
איזור מגורים: ראשון לציון
שם בפייסבוק: boaz arad
גודל כלב: קטן
גיל הכלב: בוגר
פרווה: קצרה
מין: לא משנה
אופי: טוב עם ילדים
גזע מבוקש: טרייר (פוקס, קיירן, לייקלנד)
שונות: .אני מחפש כלב/ה קטן או בינוני, מגזע כלשהו שלא משיר הרבה שיער (אחיניותי שגרות קרוב אלרגיות). לכן ציינתי את הגזעים האלו כי קראתי שהם משירים ממש מעט שיער. אבל אני פתוח להצעות במידה יש גזעים אחרים שלא משירים הרבה. עדיפות לכלב שכבר מורגל לא לעשות צרכים בבית. סביבות גיל 0.5 עד שנתיים.תודה על העזרה


אבד/נגנב

image001ביום רביעי 12 יוני 2013
אבד/נגנב כלבנו האהוב והמקסים לאקי…. טרייר מעורב לבן עם אוזניים ועיניים חומות וטובות (כשהוא מסופר יש לו כתמים חומים מעל העיניים ובישבן). קשרנו אותו למס' דקות לעמוד ליד חנות "סלקט", בא.ת. ראשל"צ וכשיצאנו, הוא נעלם עם הרצועה!!! אנא עזרו לנו ככל יכולתכם למצוא אותו….מס' שבב: 985120029045976
כל היודע דבר על מקום המצאו, אנא צרו קשר בטל' 054-6761869 או 054-2393959


עוזרים למצוא את פוינט

OLYMPUS DIGITAL CAMERAאמנם יש כאן מקום מיוחד לכלבים אבודים אך המודעות של פוינט  שמרוחות על פני כל קיר בפייסבוק גרמו לי לפרסם אותו כאן שוב. אולי כי רואים בבירור שההורים שלו כל כך רוצים אותו בחזרה ומשקיעים מזמנם ומרצם לפירסומו הרב.

זוהי המודעה: 3 חודשים חלפו ופוינט עדיין לא שב. אנו יודעים שהוא רוצה לחזור לביתו! אנו מקבלים טלפונים ללא הרף, לבסוף מתברר שמדובר בכלב אחר/דומה/ נקבה אך זה מוכיח שהשיתופים עובדים. בסוף הוא יימצא. ב20/2 אבד לנו פוינט- פוינטר גרמני, לבן עם כתמים חומים, זנב קצוץ, ענד קולר כחול, בעל שבב, אבד בעיר רחובות .  2000 ש"ח מובטחים למוצא. אנא המשיכו לשתף.
אפרת- 0578-428129, שגיא- 0529-276761

פקחו עיניים, זה מאוד פשוט…הסתכלו סביב ושימו לב…אולי פתאום תראו את פוינט לידכם , תראו לו את הדרך הבייתה ותגרמו אושר רב לכולם…תודה


טיפים לצילום כלבים

33היות וצלמת מקצועית אנוכי, הרי לכם מספר טיפים אשר יעזרו לצילום כלבים טוב יותר.

לא צילום מקצועי אלא צילום פשוט , במצלמה פשוטה או טלפון.

למתנדבים ופעילי עמותות ,צילומים טובים יכולים לעזור מאוד בהצגת הכלב ,פרסומו במדיות השונות ומסירתו.

לאוהבי הכלבים ומצלמי הכלבים האישיים- לימדו איך להוציא את המיטב מכלביכם , כיף גדול הוא לצלול אחורה בזמן ולעלעל באלבומי התמונות של פעם …

כמה דברים קטנים לפני שמתחילים:

1. לפני הצילומים , הוציאו מרץ. אם הכלב סגור בתא בכלביה או אם הוא בבית, קחו אותו לטיול לפני תחילת הצילומים. כלב עם עודף מרץ, ישתולל ,ירוץ ויקפוץ ולא ישב בשקט

2. השתדלו לצלם בחוץ ולא במקום סגור. צילום של כלב מאושר באויר הפתוח יותר מסיר מכלב אומלל מאחורי סורגים (למעט במקרים מיוחדים שבהם אנו רוצים לעורר חמלה )ובדרך כלל  תנאי הצילום מקומות סגורים וחשוכים פחות טובים .

3. מישכו את תשומת ליבו של הכלב בשריקה או השמעת קולות מוזרים כדי שיסתכל למצלמה.

4. סבלנות !!! לא תמיד התמונה הראשונה טובה מספיק. קחו את הזמן וצלמו כמה שיותר כדי שתוכלו לבחור.

5. שיהיה בכיף ובהצלחה.

 


טיפים לצילום כלבים- גובה

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

4444

x

גובה הכלב נמוך מגובה הצלם . אם הצילום יעשה מלמעלה, הכלב יראה קטן  ולא בגודלו האמיתי. התכופפו לגובה הכלב. פנים מול פנים ,גם אם הכלב פצפון ונמוך, הורידו את המצלמה לגובהו כדי שיהיה בעל פרופורציות נכונות. 


טיפים לצילום כלבים- מי ומה בתמונה?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

IMG_6139

x

IMG_5751

x

רצוי ואף כדאי לכוון את המצלמה כך שכל הכלב או רובו החשוב יכנסו לתוך המסגרת.  כדי לעשות זאת, ניתן להתרחק מספר צעדים אחורה . גם אם הכלב יראה קטן יותר והרקע גדול, תמיד אפשר לחתוך בעריכה את הרקע הנותר אך בילתי אפשרי להכניס עוד זנב אם לא צולם מלכתחילה.

 


טיפים לצילום כלבים- רקע

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

IMG_6585

x

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

x

רקע- בתמונה בה הגורים יושבים על הספונת, הרקע צבעוני ומקושקש ומושך את העין מהעיקר. בשאר התמונות, הרקע אחיד והעין נמשכת אוטומטית לכלב.השגיחו על רקע אחיד . זה יכול להיות קיר, דשא, כביש …משהו חלק או מונוטוני. 


טיפים לצילום כלבים- רקע

IMG_6430

x

IMG_6426

x

שימו לב …איזה שינוי בין התמונות…רקע חלק לעומת רקע  עם רגליים.

בצילום כלבים, בגלל גובהם הנמוך מגובה האדם, אם האדם לא מתכופף  לגובה הכלב, כדאי להימנע מצילום חלקי גוף ברקע.


טיפים לצילום כלבים- רקע

3

x

33

x

חישבו על השתלבות הרקע עם צבע הפרווה. כדי שהכלב יבלוט ולא יתמזג עם הרקע, בחרו צבע רקע מנוגד לצבע הפרווה.


טיפים לצילום כלבים- כלבים שחורים

55

x

צילום כלבים שחורים או כהים הוא בעייתי מאוד כשהעיניים כהות גם הן.  בד"כ העיניים נבלעות ואי אפשר לראותן. גם הגוף עצמו נראה לפעמים כסתם גוש שחור. איך פותרים את הבעיה?כשמדובר בצילום מקצועי או במצלמה שמאפשרת צילום ידני, יש אפשרות משחק בצמצם  ובמהירות החשיפה אך כשמדובר במצלמה אוטומטית או במצלמת טלפון, האפשרות הזו לא קיימת.ננסה לפתור את הבעיה בדרכים אחרות …

5555

x

555

x

 

3

x


צילום כלבים שחורים

333

x

5

x

33

x

הפתרונות לצילום כלבים שחורים:1. צלמו בצל רך או בשמש בוהקת כך שכל הגוף יהיה באותו אזור מואר ללא מקומות מוצללים חלקית.2. אם הצילום הוא בשמש- נסו לצלם בפרופיל, כלומר מהצד .3. אם הכלב מצולם בשמש, דאגו כי הרקע לא יהיה בהיר מאוד.4. במקום חשוך, צלמו עם פלאש .5. זוזו ממקום למקום, נסו פוזיציות שונות , צלמו מספר תמונות מזוויות שונות. 


טיפים לצילום כלבים- אור וצל

3333

x

33333

x

לצלם בשמש או בצל??כשמדובר בדמויות (אנשים/ כלבים/חתולים וכו') , עדיף לצלם בצל מוחלט. כלומר צל שאין בו פסי שמש.צל רך ועדין ( כמו מתחת לרשת צל )עדיף על צל חזק ( בשעות הצהריים כשהשמש בשיאה).ראו כאן בדוגמא…מצולם אותו כלב , באותה שעה. פעם אחת במלונה כשהשמש מאירה רק חלקים ממנו ופעם שניה כשהוא בצל , כאן הוא נראה בברור ובעל גוון אחיד.


אור וצל

444

x

44

x

שוב, דוגמא לצילום בצל מוחלט כשכל הגוף והפנים בגוון אחיד  ובצבעים אמיתיים.בצילום השני , הכלבה נמצאת במקום מוצל חלקית וכך חלקים מגופה ופניה "שרופים" כלומר, מופיעים כצבע בהיר מהצבע האמיתי.


טיפים לצילום כלבים- no no

OLYMPUS DIGITAL CAMERAכמו אנשים, גם לכלבים לא נוח שמצלמים אותם באמצע עשיית צרכים.  גם אם מדובר בכלב אנרגטי במיוחד שרק בזמן הזה אפשר לתפוס אותו לא זז…


הופ -ניצלה לאחר התעללות קשה

381765_10150495206190729_210747466_nהופ- מעורבת בת 4, מחונכת לצרכים, היא כלבה נאמנה, שקטה, מקסימה, אוהבת לנשק ולקבל ליטופים, ומורגלת לחיי בית. הופ הגיעה לעמותת "חבר"  מבאר שבע לאחר התעללות קשה. היא חולצה על ידי כמה מתנדבים של העמותה שהחליטו לנסוע לשם בסוף שבוע בלילה ולחלץ  גורים  מההתעללות והחיים הקשים ברחוב. הופ הגיעה יחד עם 4 גורות נוספות כשהיו בנות חודשיים. כולן היו מגזע גדול וכולן הגיעו עם שברים רבים בגפיים ופציעות נוספות. כולן אומצו לאורך הזמן, מלבד הופ. הופ שוקמה בריאותית ע"י וטרינר העמותה בטיפול מאסיבי ומסור. אין זכר לפציעותיה מלבד העובדה שהיא עוורת בעין אחת (ומתפקדת לגמרי כרגיל).

הופ גם בילתה זמן לא מועט באומנה בבית של מאלפת, בחברת חתולים וכלבים נוספים.
רוצים אהבה חדשה?
ימי האימוץ בעמותת "חבר"  מתקיימים בכל יום שישי (11:00-13:00) ושבת (11:00-15:00)
העמותה נמצאת בדרך השבעה 1, אזור
למגיעים מצומת חולון – יש לעלות לכביש 44 לכיוון בית דגן ולפנות שמאלה ברמזור הראשון (א.ת. אזור) – מיד אחרי הפניה לבצע פניית פרסה ואחריה ימינה (חזרה לכביש 44 לכיוון חולון). העמותה תהיה מימין כ-300 מטרים אחרי תחנת הדלק.
לפרטים נוספים, רחל: 054-6303861

רה כלב לאימוץ כבר חמש שנים בכלביה

155549_10151291778675729_1625668128_nאת רה פגשתי ביום אימוץ שערכתי לפני כשנה. הייתי בשוק כששמעתי שהכלבון המשגע הזה נמצא כבר חמש שנים בכלביה. איך אפשר? זה כלב מדהים …באמת! כעת הוא בן חמש וחצי. לא מחונך לצרכים בגלל היותו בכלא כל חייו. רועה מעורב. כלבלב שאוהב מאד אנשים ורק מחכה לליטוף הבא שיגיע לכיוונו. רה הוא כלב עדין בטירוף, רגוע ושקט. הוא מחפש בית לשבת לצפות מהמרפסת שלו החוצה ולהינות מהאויר הנקי. הוא מת על ילדים ומפנטז על משפחה שבה הם יקפצו עליו וישחקו איתו בלי סוף. רה הגיע לעמותה לפני 5 שנים כשהיה גור קטנטן. הוא, אמא שלו ו-4 האחים שלו הושארו קשורים בכניסת הכלביה. תוך זמן קצר מאד אמו ו-2 מאחיו מצאו בתים חמים. אבל "שלישיית התוים" שנשארו  המשיכו לחכות לבית עוד שנים לאחר מכן, ולעולם לא נפרדו. הם תמיד הסתובבו בשלישיה והיו החברים הכי טובים. בשנה החולפת, שניים מתוך השלושה סופסוף הצליחו למצוא בתים אוהבים ולהכיר מקרוב את התחושה הנפלאה של בית ומשפחה. רה נשאר לבד. למזלו הטוב, רה שייך לעמותת "חבר" שמטפלת ומשקיעה בכלבים מעל ומעבר.

ימי האימוץ בעמותה מתקיימים בכל יום שישי (11:00-13:00) ושבת (11:00-15:00)
העמותה נמצאת בדרך השבעה 1, אזור
למגיעים מצומת חולון – יש לעלות לכביש 44 לכיוון בית דגן ולפנות שמאלה ברמזור הראשון (א.ת. אזור) – מיד אחרי הפניה לבצע פניית פרסה ואחריה ימינה (חזרה לכביש 44 לכיוון חולון). העמותה תהיה מימין כ-300 מטרים אחרי תחנת הדלק.
לפרטים נוספים, רחל: 054-6303861